wpis dodany

Sebastian Niesporek

Czego nauczył nas o biznesie Steve Jobs?

Każdy przedsiębiorca wie, że własny biznes wymaga sporo czasu i zaangażowania, by przyniósł on znaczące, opłacalne korzyści. Nie każdy jednak, kto zaczyna przygodę z własnym biznesem wie, jak właściwie się za to zabrać. Z pewnością jednym z najlepszych przedsiębiorców naszych czasów był Steve Jobs, który nie tylko znalazł swój pomysł na biznes, ale także sprawił, że stał się on opłacalny, a marka zyskała ogromną popularność.

Firma Apple, którą założył Jobs to dziś wyznacznik najwyższej jakości, dobrych rozwiązań technicznych oraz dbałości o szczegóły. Jak rozkręcił swój biznes Steve Jobs i czego nauczył nas ten wielki człowiek?

Wierz w to, co robisz i rób to z pasją

Każda czynność wykonywana z pasją i zaangażowaniem przynosi o wiele lepsze efekty niż ta, którą wykonujemy z przymusu lub znudzeni. Klienci o wiele chętniej kupują rzeczy od pasjonatów niż od zwykłych handlarzy. Dlatego jeśli chcesz osiągnąć wysokie wyniki sprzedaży i duże zainteresowanie klientów powinieneś wybrać dziedzinę, w której jesteś dobry. Najlepiej jest robić taką rzecz, którą i tak byśmy robili, gdyby nie przynosiło to żadnych korzyści finansowych. Połączenie pracy z pasją daje naprawdę niewiarygodne efekty.

Dokształcaj się, ulepszaj swoje usługi i produkty, naprawiaj błędy

Dzisiejszy rynek jest w ciągłym ruchu. To co dziś jest świetne, jutro może być zaledwie dobre, a pojutrze może popaść w zapomnienie. Aby zyskać dobrą pozycję na rynku warto uczyć się nowych rzeczy, poprawiać swoje kwalifikacje zawodowe, a wreszcie pokazywać klientom swój rozwój w postaci ulepszonych produktów i usług.

Klienci chętnie kupowali i nadal kupują produkty Apple, ponieważ Steve Jobs nigdy nie poprzestawał na dobrych rozwiązaniach. On zawsze myślał innowacyjnie, chciał usprawniać, ulepszać i sprawiać, że jego urządzenia będą coraz bardziej funkcjonalne.

Warto także dbać o swój własny rozwój. Należy być stale na bieżąco, badać nowe trendy i sprawdzać co w danym czasie oferuje rynek oraz jaki ma to wpływ na nasz własny biznes. Pamiętajmy, że nikt nie jest alfą i omegą. Aby nadążyć za nowymi technologiami oraz zmieniającymi się potrzebami klientów trzeba po prostu stale się kształcić.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Często rzeczy, które wydają nam się zbędne, by wydawać na nie dodatkowe pieniądze mogą mieć decydujący wpływ na to czy klient kupi oferowany przez nas produkt czy będzie wołał kupić coś u konkurencji.

Steve Jobs wiedział doskonale, że równie ważny co technicznie dobry sprzęt, jest również ciekawy, oryginalny design, opakowanie, materiał z którego produkt jest wykonany, trafiająca reklama oraz wiele innych elementów.


Bądź otwarty, nawiązuj kontakty z innymi przedsiębiorcami i klientami

Sukces Apple to także otwartość Steva Jobsa. Potrafił on nawiązywać kontakty, które pomagały mu piąć się w górę, ale także nie stronił on od kontaktu ze swoimi klientami. Jeśli chcesz, by ludzie chętnie korzystali z Twoich produktów lub usług musisz dowiedzieć się czego tak naprawdę potrzebują. A w tym celu po prostu najlepiej zapytać samych zainteresowanych. Jobs wielokrotnie korzystał z opinii swoich klientów i między innymi to przyniosło mu zasłużony sukces.

udostępnij artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nasze realizacje

Insevio

Stworzyliśmy globalny sklep promujący wózki z marki Insevio, które są znane na całym świecie.

Sklepy internetowe E-commerce, makiety, layout sklepu, responsywność, logotyp, branding, keyvisual, materiały reklamowe, wizytówki, programowanie, Projektowanie sklepów, woocommerce

Mum`s Secret website

Mum’s Secret to sklep internetowy oferujący  produkty kosmetyczne dla mam w ciąży. W ramach współpracy byliśmy odpowiedzialni za całokształt strony.

Sklep internetowy E-commerce, slider, luksusowe produkty kosmetyczne, oprogramowanie sklepu internetowego, projektowanie sklepów internetowych, woocommerce

Mum`s Secret products

Wykonaliśmy linie produktów pod markę Mum’s Secret, oferującą produkty kosmetyczne dla mam w ciąży. Motywem przewodnim są palmy oraz klimat tropikalny.

produkty reklamowe, ilustracje, grafika reklamowa, produkty 3d, palmy, hawaje, morze, wyspa, projektowanie produktów, produkty kosmetyczne

Exwagen app

Zbudowaliśmy aplikację mobilną, która pośredniczy między Klientem sprzedającym samochód a Handlowcem. Wykonaliśmy makiety
funkcjonalne, wirefram’y, zaprogramowaliśmy ścieżkę klienta i handlowca.

Aplikacja mobilna, makiety, Projektowanie aplikacji mobilnych, react native, android, ios, programowanie aplikacji mobilnych

SaxoBank

Stworzyliśmy makiety UI/UX portalu informacyjnego dla SaxoBank’u.

Portal informacyjny, webdesign, projektowanie portalu, programowanie portalów internetowych

Syncret

Na zlecenie agencji Adream stworzyliśmy komplet makiet UI/UX dla nowo powstałej marki, oferującą biżuterię – Syncret.

Luksusowy design, biżuteria, projektowanie stron internetowych, programowanie stron internetowych, strona sprzedażowa, sklep internetowy

Serwister.pl

W trakcie wspólpracy z agencją interaktywną Jaaqob, zrealizowaliśmy projekty graficzne dla portalu, który posiada możliwość znajdywania w pobliżu serwisu kosiarek.
 

Serwis z kosiarkami, portal internetowy, serwis kosiarek, wersja responsywna, rwd mobile, keyvisual, grafika reklamowa, ilustracje

Mbank

Stworzyliśmy kreatywną prezentację multimedialną dla popularnego Mbank’u.

Prezentacja graficzna, grafika 3d, kostka, grafika reklamowa, projektowanie graficzne, modelowanie 3d

Mitsubishi

Stworzyliśmy projekty graficzne automatu reklamującego serię samochodów energooszczędnych – Mitsubishi i-MiEV.

Automat, urządzenie, producent motoryzacyjny, projekt 3d, ilustracje graficzne, tablet, reklama

Buyshark

Innowacyjna propozycja pod system sklepowy e-commerce. W ramach współpracy byliśmy odpowiedzialni za wykonanie w całości serwisu łącznie z dedykowanym oprogramowaniem.
 

Platforma internetowa, konsole, gry, portal z grami, konsole na sprzedaż, portal internetowy

Deligoo

Zrealizowaliśmy platformę do zamawiania jedzenia do domu w formie online. Stworzyliśmy branding, kreatywne projekty graficzne uwzględniając skuteczny user experience.

Platforma do zamawiania jedzenia do domu, Serwis internetowy, Portal z jedzeniem

Evento IT Solutions

Zbudowaliśmy nietypową stronę firmową dla zagranicznej niemieckiej agencji, która zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych.
 

Raj na ziemi, Oryginalna strona firmowa, strona wizytówka, kreacja, portfolio, aplikacje mobilne

MadaSweet

Tym razem wykonaliśmy stronę dla firmy zajmującą się importem i dystrybucją słodyczy impulsowych. Celem było zbudowanie zaufania oraz perswazji, wypromowanie marki w “cukierkowym klimacie”.

Słodycze impulsywne, słodycze dla dzieci, strony dla dzieci, strona firmowa, wizytówka firmy, słodycze, logotyp, branding

Candy & Friends

Narysowaliśmy branding, stworzyliśmy produkty, wypracowaliśmy kreatywne koncepcje dla marki Candy & Friends.

Zdrowa żywność, logotyp, branding, kreacja, wizytówki, torba papierowa, elementy wizualne, grafika reklamowa

ReturnOfTheSaiyans

Wykonaliśmy stronę internetową dla gry on-line o tematyce popularnego anime – Dragon Ball. Stworzyliśmy kreatywny branding, wyróżniliśmy skutecznie markę na tle konkurencji.

Gry online, gra rpg, dragon ball, gra o tematyce dragon ball, anime, projekt strony internetowej, postacie z anime, layout

Legalsport.pl

Zaprojektowaliśmy od podszewki makiety UI/UX pod portal o tematyce bukmacherskiej oferujący bony i promocje dla swoich klientów – Legalsport.pl.

Unikalne artykuły o bukmacherce, bony bukmacherskie, portal internetowy, serwis bukmacherski, bukmacher

Xbox360 Hunters

Stworzyliśmy unikalną propozycję dla portalu o tematyce Xbox – Xbox 360 Hunters.

Xbox 360, gry na konsole xbox, portal o xbox 360, gry na sprzedaż, sklep internetowy, portal informacyjny o xbox 360

BabyLoveDecor

Stworzyliśmy sklep internetowy – BabyLoveDecor, który oferuje produkty typu handmade z ubraniami dla dzieci. Napisaliśmy od podstaw dedykowane oprogramowanie. Przygotowaliśmy również trzy propozycje projektów wyglądu sklepu.

Kocyki minki, kosze na zabawki dla dzieci, gwiazdki, chmurki, serduszka, zestaw przedszkolaka, domki drewniane, zabawki drewniane, dekoracje dla dzieci

Legalsport.pl pakiet bannerów

Zaprojektowaliśmy bannery promocyjne jak i elementy wizualne dla kampanii reklamowej – Legalsport.pl.

Bannery reklamowe, kreacje marketingowe, strategia marketingowa, bony bukmacherskie, bukmacher

Smartgames

Oferta Twoich ulubionych sklepów z konsolami w zasięgu ręki. Zbudowaliśmy keyvisual, logo marki oraz stronę sprzedażową.

sklepy z grami, sklepy z konsolami, sprzedaż konsol, kreacja, ilustracja, landing page, strona sprzedażowa, startup

Offmode

Zaprojektowaliśmy makiety funkcjonalne pod stronę o tematyce centrum gier dla graczy.

centrum gier, kafejka internetowa, maniak gamingu, gaming, off-mode, wyposażenie dla graczy, dla gracza

BeautifulBoxes

Zrealizowaliśmy wszelkie makiety graficzne pod konfigurator produktów – opakowań na kwiaty.

Konfigurator opakowań na kwiaty, konfigurator kwiatów, strona sprzedażowa, opakowania na kwiaty

Silan

Przedstawiliśmy Silanowi nową koncepcję graficzną strony internetowej.

Proszki do prania, produkty, silan, kwiaty, aromat kwiatów, strona sprzedażowa, kreacja, ilustracje

FPM S.A.

FPM S.A. specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych dla krajowych i zagranicznych elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni. Wykonaliśmy dla nich stronę internetową.

Produkcja maszyn i urządzeń, strona internetowa, strona firmowa, wersja responsywna strony

Otrzymane nagrody

Behance awards
Google IN

behance.net

Behance awards
Google IN

behance.net

Weekly Web
Design
Inspiration

downgraf.com

Weekly Web
Design
Inspiration

downgraf.com

Opinie klientów

Dowiedz się dlaczego Morphosa to lider nr 1 agencji interaktywnych w Polsce!

podsiadlo-2

Panowie stworzyli piękną stronę
Naszego sklepu internetowego,
super grafiki , bardzo dobra
funkcjonalność. Dziękujemy za miłą
współpracę. POLECAM!! :)

Angelika Podsiadło
Właściciel BabyLoveDecor
dymek

Współpraca układa się bardzo
dobrze. Szybka realizacja zleceń
w atrakcyjnej cenie.
Gorąco polecam.

Konrad Dymek
Właściciel Deligoo
merchut

Współpraca układa się bardzo dobrze.
Szybka realizacja zleceń w atrakcyjnej cenie.
Gorąco polecam.

Adam Merchut
Właściciel FPM S.A.
dabek

Współpraca na wysokim poziomie.
Zlecam projekty firmie Morphosa
już od dłuższego czasu i jestem
pełen podziwu jakości prac. Polecam!

Dariusz Dąbek
Właściciel Legalsport
marta

Śmiało mogę polecić tą firmę
bo pomysłowość i kreatywność
w jej przypadku stoją na pierwszym
miejscu.

Marta Łuszczewska
Właściciel OpenTheDoor